| Markenbezeichnung: | Yirilom |
| Modellnummer: | Sofa-Taschenfederkern |
| Mindestbestellmenge: | 100 Stück |
| Preis: | 1.48-1.50USD |
| Verpackungsdetails: | Komprimiert oder gerollt |
| Zahlungsbedingungen: | T/T, Western Union, MoneyGram |
Premium pocket spring system designed specifically for sofa manufacturing, offering superior comfort and durability.
| Product Name | Pocket Spring Of Sofa Inner Spring Unit |
|---|---|
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.0mm-2.3mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 5-25cm |
| Turns | 4-7 Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| MOQ | Negotiate |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡ Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |